Reklam ve sponsorluk türleri şu şekillerdedir:

 1. Klasik reklam bannerları (örneğin, 300*250px,  300*600px veya 160*600px ebatında reklam alanları) ile sitede herhangi bir yere reklam verebilirsiniz.
 2. Herhangi bir kategoriye veya makaleye sponsorluk yapabilirsiniz. Seçeceğiniz kategoriler ve onun altında çıkan tüm sayfalarda “ürün/marka adı” şeklinde bir sponsorluğu gösterir bir metin/resim gösterilmesini sağlayabilirsiniz.
 3. https://www.esiber.com/kategori-adi/organik-reklamli-yaziniz” şeklinde herhangi bir kategoriye organik reklamlı yazılar verebilirsiniz. Bu yazılar doğrudan bilgi ve içerik sunumu şeklinde iken, yani bir ihtiyacı ya da problemi adreslerken, yazının içinde konuyla bağlantılı olarak ürününüze/markanıza giden link yönlendirmeleri yapabilirsiniz.
 4. https://www.esiber.com/marka-urun-adi/” şeklinde kendi adınıza bir sponsor kategorisi oluşrurabilirsiniz.
 5. Doğrudan ürün/marka odaklı ve onun tanıtımını yapan yazılar yayınlayabilirsiniz. Bunlar sponsorlu yazılardır. Yani ziyaretçi bunların bir sponsor içerik olduğu görür ve içeriği de doğrudan ona göredir.

 

Reklam ve sponsorluk şartları ise şu şekillerdedir:

 • Reklam alanlarında ve sponsorlukta cinsel sağlık ve üreme sistemi sağlığı, cinsiyetçi, cinsiyet ve cinselliğe atıfta bulunma, ayrımcı, din, flört, kara büyü, astroloji, ezoterizm, kilo verme, online oyunlar, kolay yoldan zengin olma, kozmetik prosedürler ve vücut modifikasyonu, siyaset, zil sesleri ve indirilebilir öğeler, ilaçlar ve besin takviyeleri, sohbet, chat, arkadaşlık ile kumar ve şans oyunları reklamları kesinlikle kabul edilmemektedir.
 • Yukarıdaki 3. tür reklam tipi olan organik reklamlı yazılar için belli şartlar vardır:
  • 3. tür için yayınlanacak yazının tamamı veya herhangi bir kısmı (paragraflar veya cümleler) daha önceden başka herhangi bir yerde kesinlikle yayınlanmamış olmalıdır. Bu tip başka yerde daha önceden yayınlanmış yazıların tekrar kullanılması “Google Penalize” durumuna neden olmaktadır.
  • Ayrıca e-Siber’de yayınlanmış organik reklamlı bir yazının sonradan başka herhangi bir ortamda kullanılması da yasaktır. Eğer bu tip bir kullanım tespit edilirse, sitedeki yazı tamamen kaldırılacak olup ücret iadesi de yapılmayacaktır.
  • e-Siber’deki sponsorlu veya organik reklamlı yazılar, eSiber.com var olduğu (yani yayında olduğu) sürece silinmeyecektir.
  • Daha önceden başka yerlerde yayınlanmış yazılar, cümleler ve paragraflar birebir aynısıyla tekrar e-Siber’de kullanılamaz. Ayrıca e-Siber’de yayınlanmış bir içerik de daha sonradan başka yerlerde kullanılamaz. Tekrar kullanımın tespit edilmesi halinde sitedeki mevcut yazı kaldırılacak olup, ücret iadesi de yapılmayacaktır.

Reklam vermek veya sponsor olmak için iletişim sayfamız üzerinden irtibata geçebilirsiniz.